Wednesday, October 30, 2013

Prosty sposób na zabezpieczenie lakieru na zimę - Atas Waxy - A simple way to protect the paint for the winter

Zbliża się zima i czas pomyśleć nad zabezpieczeniem karoserii. 

Przeszukując internet znalazłem tani wosk który przykuł moją uwagę. Według testów wosków, które znalazłem wosk ten ze względu że jest środkiem tłustym polecany jest szczególnie w okresie zimowym. Nie dowiem się, póki sam osobiście go nie przetestuje.

Wosk Atas Waxy, kosztujący zaledwie ok.20-25zł daje naprawdę pozytywne efekty. 

Puszka o pojemności 250ml starczy na ogromną ilość aplikacji. Auto przed nałożeniem wosku oczywiście dobrze umyłem i oczyściłem, a następnie osuszyłem. Wosk nakłada się bardzo łatwo i przyjemnie, nie wliczając zapachu. jeżeli Ktoś ma "uczulenie" na chemiczne zapachy odradzam zakup. Według mnie najbardziej śm... wosk z jakim miałem do czynienia. Ale pomyślałem że to dobrze o nim świadczy, być może ma w sobie dużo odpornej chemii! Swoje auto nawoskowałem dwukrotnie w odstępie 2 godzinnym, żeby test był miarodajny.

Codziennie nowe testy wideo:
https://www.youtube.com/channel/UCLQb2UdBzX_lgTzaz4Ua1IA

atax cream, kropelkowanie wosku, lakier samochodowy, tłusty wosk na zimę, wosk na zimę, wosk samochodowy, wosk twardy, Zabezpieczeni lakieru na zimę,
Atax waxy, wosk na zimę, zabezpieczenie samochodu na zimę, twardy wosk na zimę

Wosk po pierwszej nocy pod chmurką na moim aucie?

Nigdy nie widziałem tak dużego perlenia - zbierania się wody w ogromne krople. To nie tylko moja opinia, ale także i mojego sąsiada, który powiedział: "Czym wysmarowałeś samochód że tak się perli na nim woda?".

Wosk po tygodniu pod chmurką? Auto nie myte.

Auto zadziwiająco jest czyste, a perlenie jest nadal na rewelacyjnym poziomie, chociaż wydaje mi się że jest mniejsze.

Wosk po dwóch tygodniach pod chmurką? Auto nie myte.

Na aucie karoserii zaczęły pojawiać się białe smugi w miejscach gdzie woda ściekała po deszczu tj.: pod lusterkami, naroża zderzaków - to zły znak, gdyż oznacza że wosk zaczyna się zmywać.

Wosk po dwóch tygodniach i 2dniach pod chmurką? Auto nie myte.

Po wosku na karoserii nie ma śladu. Po prostu się zmył - wiadomo okres jesienny częste deszcze.
Podsumowując, Atas Waxy cream Jest "normalnym/ zwykłym" woskiem bez żadnych dodatkowo płatnych marketingowych napisów w stylu "nano", "ultra" itd. Wosk o bardzo gęstej, tłustej konsystencji, powstały na bazie naturalnych wosków (nie napisali jakich) + silikonu:-)
Już jedna aplikacja wystarczy na zabezpieczenie nadwozia naszego auta na kilka tygodni. Aplikacja samego wosku przyjemna - za pomocą dołączonej gąbeczki, natomiast z jego usuwaniem jest już trochę gorzej, ale nie ma tragedii... wystarczy przejechać dwa razy szmatką i delikatnie wypolerować - mówię tu o metodzie "ręcznej".
Wosk doskonały do zastosowania przed sezonem zimowym, ja swoje auto przed sezonem zimowym woskuje dla pewności 2-krotnie.
Nie jest to wosk idealny, gdyż "brudzi" uszczelki i inne elementy plastikowo-gumowe, ale zabrudzenia są łatwe do usunięcia.

Produkt "Atas Waxy" - jak najbardziej polecam ze względu na stosunek jakości do ceny, jednak jest to wosk który krótkotrwale zabezpieczy nas lakier. W okresie zimowym należałoby nakładać ten wosk raz w miesiącu, co wydaje mi się bardzo kłopotliwe.

Piotr Tester

No comments:

Post a Comment

Popular Posts