Thursday, October 24, 2013

Ty też możesz mieć idealny lakier bez rys - Sonax - You also get the perfect paint without scratches

Drobne rysy, zadrapania myślę że każdego właściciela własnych 4 kółek wprawia o zawrót głowy. 

Jednak najgorzej mają właściciele ciemny aut, na których widać dosłownie wszelkie najmniejsze ryski, świrle.

Codziennie nowe testy wideo:
https://www.youtube.com/channel/UCLQb2UdBzX_lgTzaz4Ua1IA

Pytanie czy istnieje sposób aby poradzić z tym problemem? Ktoś powie - oddać auto do polerowania. Tak, tylko nie każdy posiada własną polerką, już nie wspomnę o umiejętnościach, i nie każdego stać aby zlecić ją profesjonalistom.
Przeglądać liczne fora internetowe, znalazłem środek który postanowiłem przetestować - jak zwykle na "skórze" mojego auto - środek o nazwie Sonax wosk koloryzujący + w zestawie z kredką, która rzekomo służy do wypełniania większych rys.

Filmik prezentujący sam produkt:
https://www.youtube.com/watch?v=qPwY_PZaA64


auto detailing, bumper repair, car detailing, car paint repair, car scratch remover, fix scratch, lakier bez rys, paint without cracks, quixx, remove cracks, remove scratch, remover pen, scratches remover, sonax, sonax na rysy, jak usunąć głębokie rysy, rysy na lakierze, idealny lakier bez rys, zarysowania na samochodzie, rysa na samochodzie, wosk koloryzujący sonax, kredka na rysy
Sonax wosk koloryzujący, kredka na rysy sonax, jak usunąć głębokie rysy, remove scratches

Dobrze, przejdźmy do testów.

Środek nakłada się bardzo dobrze - choć wystarczy delikatne promienie słoneczne i już nam wysycha - tw. sugeruje nakładanie Sonax'a w cieniu. Z racji tego że Sonax jest woskiem koloryzującym - w moim przypadku był to kolor czarny - sugeruje używać go w rękawiczkach gumowych, które nie przepuszczają wody. Wosk trudno zmywa się z dłoni - ale to dobry znak, bo pomyślałem że tak samo będzie trudno zmywalny i z lakieru.
Gdzieniegdzie - jak to w aucie używanym - mam większą ryskę - tw. postanowiłem wypróbować kredkę do rys, która była w zestawie.
Zgodnie z instrukcją najpierw wypełniamy rysę kredką później smarujemy Sonax'em woskiem koloryzującym.

Test video:
https://www.youtube.com/watch?v=VGs0yMdnWU4

Pokrycie całego auto zajęło mi ok. 1godziny.

Samochód z odległości 10metrów wyglądał - dosłownie - jak nowy, lakier lśnił się jak nowy. Z ogledłości 2metrów - samochód wyglądał nadal - od dziwo - rewelacyjnie. Wszystkie, najmniejsze ryski po prostu zniknęły. Głębsze rysy maskowane kredką, niestety były widoczne.

Jak wyglądało auto nie myte po tygodniu parkowania pod chmurką? 

Bez deszczu.
Wosk Sonax po prostu przestał istnieć! Z dnia na dzień widać było w oczach jak zanikają jego efekty. Wszystkie drobne ryski, świrle znowu zaczęły być widoczne jak przed aplikacją Sonax'a.

Podsumowanie

Wosk koloryzujący Sonax nakłada się poprawnie i nie wymaga długiego polerowania. Potrafi zamaskować drobne zarysowania - z głębszymi rysami sobie nie radzi nawet w połączeniu wosk + kredka. Auto po samej aplikacji wosku prezentuje się naprawdę okazale.
Niestety pod względem trwałości powłoki jest beznadziejny - w przenośni i dosłownie. Wystarczy parę dani - nawet nie potrzeba myć samochodu, pogoda zrobi swoje czyli zmyje wosk z naszego auta - cała praca mająca na celu woskowanie a tym samym przykrycie drobnych rys idzie na marne. Nie wiem dlaczego ten produkt w ogóle nazywa się "woskiem", ja bym nazwał ten produkt raczej "mleczkiem koloryzującym" o bardzo, bardzo krótkim czasie trwałości.

Piotr Tester

No comments:

Post a Comment

Popular Posts