Sunday, March 20, 2016

Zapchany katalizator? Skuteczne czyszczenie katalizatora. Część 2 - Cataclean - Clogged catalytic converter? Effective cleaning catalyst

Druga część testu Cataclean.

Środka do czyszczenia katalizatora bez demontażu układu wydechowego.

Przypomnę tylko że pacjentem na którym testuje catalcean jest bmw z silnikiem disele'a, a dokładniej 3.0D 204km. Silnik ten cieszy dobrą opinią wśród mechaników i użytkowników, jednak nie oszukujmy się jego praca nie jest idealna. Fajnie gdyby pracował trochę ciszej, i trochę mniej palił. Hałas dokuczliwy jest szczególnie na zimnym silniku - jak to klekot diesela, jednak wypada lepiej niż silniki 4 cylindrowe, ale to wie każdy...

cleaning catalyst, clogged catalytic converter, czyszczenie katalizatora bez demontażu, uszkodzony katalizator, zapchany katalizator, zapchany katalizator benzyna, zapchany katalizator objawy,
katalizator, zapchany katalizator, zapchany katalizator benzyna, zapchany katalizator objawy 
.

Po co testujemy cataclean?
Jakich zmian oczekujemy?
Jakie skutki negatywne może dać użycie cataclean?

Na te i na inne pytania, odpowiem w tym poście.
Nasze testowane 3.0D trochę pali... według opinii właściciela kilka litrów więcej niż podają średnią użytkownicy w sieci. Nie mieliśmy nic, do stracenia...
Wlałem cataclean do baku + 15litrów paliwa, i właściciel użytkował auto normalnie.
Jakie zmiany zauważył właściciel po wypaleniu zalecanych 15litrów ropy.
Samochód zauważalnie lepiej przyspieszał, bardziej ochoczo. Mówił, także że silnik przy wyższych zakresach prędkości jakby był cichszy. Ze startu, wiadomo jak to automat - bo auto jest w automacie - nie zbiera się jak manual, ale podobno jest lepiej.

Czy spalanie spadło?

Tak, udało się mu osiągnąć średnie spalanie podawane przez właścicieli tego silnika. Tak, więc jakiś postęp jest...

Są jakieś skutki negatywne podczas użytkowania auta z cataclean'em w baku?

Tu właściciel mnie zaskoczył, ponieważ powiedział że tak. W jaki sposób się objawiają te negatywy.
Samochód więcej kopił... na biało. Z układu wydechowego wydobywały się większe niż zwykle, kłęby białego dymu. Dodam tylko że samochód jest w pełni sprawny.
I teraz najważniejsze pytanie, jakie zadałem właścicielowi, jak samochód pracował gdy wlałeś mu ropę ale już bez cataclean?
Samochód powrócił do swojego poprzedniego stanu. Co to znaczy? Stał się bardziej ospały, ociężały. Głośność pracy jednostki silnikowej przy wysokich obrotach powróciła do normy.
Czy właściciel jest zadowolony z testu?
Tak i nie. Tak, bo czuć było różnice, ale tylko jak cataclean był w baku. Jak cataclean nie ma w baku, to wszystko raca do normy.

Najlepsze jest jednak to że jak ja pierwszy raz testowałem cataclean na swoim prywatnym samochodzie benzynie - jakieś 2 lata temu - to na opakowaniu cataclean nie było napisu: "używać co 3-4miesiące", ale teraz na cataclean gdy ma nowe opakowanie taki napis już widnieje. Co z tego wynika?
Cataclean nie działa. Bo jakby miał dać jakieś efekty oczyszczenia, przepchania katalizatora to efekt utrzymywałby się nawet po zalaniu czystej ropy bez cataclean.
Czy warto wydawać ponad 100zł na cataclean?
Myślę, że odpowiedź już znacie.

Pytania można zadawać w komentarzach, odpowiem na wszystkie w wolnym czasie.Piotr Tester

No comments:

Post a Comment

Popular Posts